Rapor Parası Hangi Bankaya Yatar?Rapor parası alacak olan sigortalılar, rapor parası hangi bankaya yatar sorusunu sıkça araştırmaktadır. Peki rapor parası ödemesi konusunda SGK ile anlaşmalı bankalar hangileridir, rapor parası hangi bankaya yatar, rapor ödemesi için banka hesap tanımlaması yapılabilen bankalar hangileridir?Rapor parası hangi bankaya yatar?

Rapor Parası Hangi Bankaya Yatar?

SGK iş göremezlik ödeneği olarak bilinen rapor parası, standart olarak PTT şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Fakat  sigortalı tarafından rapor ödemeleri için banka hesap tanımlaması yapılmışsa bu ödemeler kişinin banka hesabına gönderilir. Peki SGK hangi bankalarla anlaşmalıdır? Sigortalılar rapor parasını hangi bankalardan alabilir? SGK ile rapor parası ödemeleri konusunda anlaşmalı bankaların listesini aşağıda bulabilirsiniz. Listede yer alan bankalardan birinde hesabınız varsa bu hesap üzerinden SGK sistemine banka hesap tanımlaması yaptırabilirsiniz. Bu sayede rapor paranız direkt banka hesabınıza gönderilir. Rapor parası hangi bankaya yatar, işte SGK anlaşmalı bankaların listesi;

*** Ziraat Bankası

*** HalkBank

*** Vakıfbank

*** Garanti Bankası

*** ŞekerBank

*** Akbank

*** Burgan Bank

Rapor parası sorgulama ve hesaplama işlemleri için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

rapor parası sorgulama yöntemlerirapor parası hesaplama örnekleri

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Rapor Parası Ne Kadar Alırım 2019 başlıklı makalemizde rapor parası ne kadar alırım hakkında bilgiler verilmektedir.

rapor parası
rapor parası hesaplama

rapor parası sorgulama

1 Comment

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir