Rapor Parası Sorgulama
Rapor Parası Hesaplama Sistemi Yayında!
Yazar: - 19 Eylül 2017
15
1

Rapor parası hesaplama konusunda birçok soru sorulmaktadır. Nitekim rapor ücretinin hangi kriterlere göre yapıldığı ve ne kadar ödeme alınacağı konusunda birçok sigortalı bilgi sahibi değildir. Bu konuda siz değerli sigortalılara faydalı olabilecek bir rapor hesaplama programı hazırladık. Bu program sayesinde hastalık, analık ve iş kazası rapor ödemelerinizi kolayca hesaplayabilirsiniz. Peki 2019 rapor parası hesaplama sistemi nasıl çalışıyor, işte detaylar;

rapor parası hesaplama programı

Rapor Parası Hesaplama Sistemi Kullanım Kılavuzu

Rapor parası hesaplama programını kullanmak oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, ilgili kutucukları doğru ve eksiksiz şekilde doldurmaktır. Hangi kutucuğa hangi bilgileri girmeniz gerektiğini açıklayalım;

1-) AYLAR: Bu kısım birinci, ikinci ve üçüncü ay olarak sıralanmıştır. Rapor parası hesaplaması, raporun alındığı aydan önceki son 3 ayın kazançlarından elde edilecek günlük kazanç tutarı ile yapılır. O nedenle bu bölümde rapor aldığınız aydan önceki son 3 ayın değerlerini girmelisiniz. Misal raporunuz eylül ayı içinde alındıysa siz bu kısma Haziran-Temmuz-Ağustos verilerini gireceksiniz.

2-) PRİM GÜNÜ: Bu kutucuklara rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aya ait prim gün sayınızı gireceksiniz.

3-) PRİM KAZANCI: Bu kutucuklara rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aya ait prim kazancınızı gireceksiniz.

4-) YATIŞ GÜN SAYISI: Bu kısma eğer ki hastanede yatış yaptıysanız ve bu yatış günleri raporunuzda da belirtilmişse, yatış gün sayınızı bu kısma gireceksiniz.

5-) AYAKTA GÜN SAYISI: Bu kısma da raporunuzdaki ayakta istirahatli gün sayınızı yazacaksınız.

 

Rapor parası hesaplama programı için aşağıdaki linke tıklayın…

Rapor Parası Hesaplama 2020, En Düşük Rapor Parası Ne Oldu?

Bir önceki yazımız olan Rapor Parası Kesintisi Nedir, Ne Kadar Kesinti Yapılır? başlıklı makalemizde rapor parası kesintisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
BİR YORUM YAZ