Hastalık Raporu Hesaplama

Prim Günü Prim Kazancı
1. Ay
2. Ay
3. Ay
Yatış Gün Sayısı
Ayakta Gün Sayısı

Toplam

İş Kazası Raporu Hesaplama

Prim Günü Prim Kazancı
1. Ay
2. Ay
3. Ay
Yatış Gün Sayısı
Ayakta Gün Sayısı

Toplam

Analık Raporu Hesaplama

Prim Günü Prim Kazancı
1. Ay
2. Ay
3. Ay

Toplam

Rapor Parası Hesaplama Programı Nasıl Kullanılır?

ÖNEMLİ NOT:

Telefonunuzu aşağıdaki gibi yan tutarak(yatay ekran) hesaplama işlemine başlayınız.

telefonda rapor parası hesaplama

İş göremezlik rapor parası hesaplama programını kullanmadan önce şunları bilmenizde fayda vardır.

→ 2 gün ve daha kısa süreli raporlara ödeme yapılmaz. 2 günü aşan raporlarda da ilk 2 gün kesilip kalan günler için ödeme yapılır.

→ İş kazası ve meslek hastalığı raporlarında 2 gün rapor kesintisi yapılmaz. Raporlu günlerin tamamı ödenir.

→ Rapor parası ödemesi; yatışlı günler için günlük kazancın yarısı, ayakta(normal istirahat) günler için günlük kazancın üçte ikisi üzerinden hesaplanır.

 

Hastalık Rapor Parası Hesaplama 2018

Hastalık türünden düzenlenen iş göremezlik raporları, en sık alınan raporlardır. 2018 Rapor Hesaplama Programına girerek kolayca hesaplama yapabilirsiniz. Programda yer alan birinci, ikinci ve üçüncü ay kısımlarına sırasıyla; bu aylardaki sigorta prim gün sayınızı ve prim kazancınızı yazın. Sonrasında yatış yaptıysanız yatışlı gün sayısı kısmına yatış yaptığınız gün sayısını girin. Hemen altında yer alan ayakta gün sayısı kısmına da ayakta(normal) istirahatli gün sayınızı yazın. Son olarak Hesapla butonuna tıkladığınız anda, ödenecek SGK rapor parası tutarı karşınıza çıkacaktır.

 

İş Kazası Rapor Parası Hesaplama 2018

İş Kazası türünden düzenlenen iş göremezlik raporlarında, hastalık raporlarından farklı olarak ilk 2 gün rapor kesintisi yapılmamaktadır. 2018 Rapor Hesaplama Programına girerek iş kazası rapor hesaplama işleminizi de kolayca yapabilirsiniz. Programda yer alan birinci, ikinci ve üçüncü ay kısımlarına sırasıyla; bu aylardaki sigorta prim gün sayınızı ve prim kazancınızı yazın. Sonrasında yatış yaptıysanız yatışlı gün sayısı kısmına yatış yaptığınız gün sayısını girin. Hemen altında yer alan ayakta gün sayısı kısmına da ayakta(normal) istirahatli gün sayınızı yazın. Son olarak Hesapla butonuna tıkladığınız anda, ödenecek SGK rapor parası tutarı karşınıza çıkacaktır.

 

Analık(Doğum) Rapor Parası Hesaplama 2018

Halk arasında doğum parası olarak bilinen fakat SGK mevzuatında analık rapor ödemesi olarak geçen iş göremezlik raporlarını da bu programla hesaplayabilirsiniz. Analık rapor parası kural olarak; doğumdan önce 8 hafta ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplamda 112 gün üzerinden ödenir. Fakat bazı teknik sorunlar nedeniyle gün sayısında bir iki günlük farklılıklar olabilmektedir. Hazırladığımız rapor parası hesaplama programını 112 gün üzerinden ayarladığımız için, sistemde yer alan birinci, ikinci ve üçüncü ay kısımlarına sırasıyla; bu aylardaki sigorta prim gün sayınızı ve prim kazancınızı yazıp hesapla butonuna bastığınızda, otomatik olarak doğum rapor parası tutarı hesaplanacaktır.