Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere 4/a kapsamında sigortalı olarak çalışan işçilere; hastalık, iş kazası, meslek hastalığı, analık gibi hâller sonucunda aldıkları iş göremezlik raporları için sgk rapor ödemesi yapılmaktadır. Peki SGK tarafından yapılan bu ödemeler için rapor parası sorgulama nasıl yapılır, rapor parası sorgulama yöntemleri nelerdir?

Rapor Parası SorgulamaRapor Parası Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

SGK rapor parası öğrenme konusunda birden fazla yöntem mevcuttur. Rapor parası öğrenme için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

E-devlet yoluyla internetten sorgulama

SGK Danışma Hattı Alo 170’i arayarak sorgulamaİlgili SGK Müdürlüğünü arayarak sorgulama

Yukarıda verdiğimiz yöntemlerle SGK rapor parası öğrenme işlemi nasıl yapılır, tek tek inceleyelim;

 

E-devlet Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet ve teknolojinin getirdiği en büyük avantajlardan biri de oturduğumuz yerden birçok konuda bilgi edinme, sorgulama yapabilme imkânı sunmasıdır. Bu kapsamda devletteki birçok iş ve işlemler için de e-devlet sistemi oluşturulmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumu da e-devlet sisteminde yer alan bir kurum olup, sgk rapor parası sorgulamalarını da e-devlet üzerinden yapabilmektesiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet iş göremezlik ödemesi görme programını açabilirsiniz. Burada e-devlet şifresini girdiğinizde adına herhangi bir iş göremezlik ödemesi yapılmış mı, iş göremezlik ödemeniz ne durumda tüm detayları görebilirsiniz.

E-devlet rapor parası sorgulama için TIKLAYIN

 

Alo 170 Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alo 170 hattı SGK tarafından kurulan bir çağrı merkezidir. Bu hat üzerinden görüştüğünüz yetkiliyle SGK ile ilgili birçok iş ve işleminize dair bilgi alabileceğiniz gibi Alo 170 rapor parası sorgulama işlemi de yapabilirsiniz.

Okudunuz Mu?  Siirt Rapor Parası Sorgulama Telefonları

 

Bağlı Olduğunuz SGK’yı Arayarak Rapor Parası Sorgulama

Rapor parası öğrenme konusunda en doğru ve sağlıklı yöntem kuşkusuz ki bağlı olunan SGK müdürlüğünü arayarak bilgi almaktadır. Rapor parası neden yatmaz konulu yazımızda da belirttiğimiz üzere, bazı durumlarda rapor parası ödemesi işlemleri askıya alınabilmekte veya gecikebilmektedir. Yani iş göremezlik raporu alıp ödeme bekleyen sigortalı, farkında olmadığı bir problem nedeniyle rapor parası ödemesini alamayabilir. Bu nedenle rapor parası öğrenme için en doğru yöntemin bağlı olduğunuz SGK’yı aramak olduğunu belirtebiliriz.

İllerin SGK Rapor parası sorgulama telefon numaralarını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SGK Müdürlükleri rapor parası öğrenme telefon numaraları için TIKLAYIN

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Tunceli Rapor Parası Sorgulama Telefonları başlıklı makalemizde rapor parası sorgulama telefon ve Tunceli rapor parası sorgulama telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

rapor parası
rapor parası hesaplama

rapor parası sorgulama

25 Comments

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir