Rapor Parası Sorgulama YöntemleriRapor parası sorgulama işlemi, rapor ödemelerinin takibi açısından çok önemlidir. Nitekim rapor paranızın ödenip ödenmediği, ne zaman ödendiği, ödemenin ne zaman alınacağı gibi bilgilere rapor parası sorgulama yöntemleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Rapor parası sorgulama işlemlerini aşağıdaki yöntemleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz;

E-devlet üzerinden sorgulama

Alo 170 ile sorgulama

SGK telefonlarını arayarak sorgulama

PTT ya da banka üzerinden sorgulama

Şimdi bu yöntemlerin nasıl kullanıldığını detaylıca inceleyelim.Rapor parası sorgulama yöntemleri

Rapor Parası Sorgulama Yöntemleri

Eğer ki e-devlet giriş şifreniz var ise aşağıdaki linke tıklayarak e-devlet sitesinde yer alan iş göremezlik ödemesi görme programına girip rapor parası sorgulama yapabilirsiniz. Bu ekranda karşılaşacağınız uyarılar şu şekildedir;

*rapor parası merkeze gönderildi

*rapor parası bankaya gönderildi

*rapor parası ödendi

*rapor parası emanete alındı

*iş göremezlik ödeme bilginiz görünmüyor

Yukarıda yer alan uyarılara göre rapor ödemenizin takibini yapabilirsiniz. Eğer ki e-devlet şifreniz yoksa bu şifreyi en yakınınızdaki PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.E-devlet rapor parasını öğrenmek için TIKLAYINIZ.

 

Bir diğer rapor ücreti sorgulama yolu ise Alo 170 SGK hattıdır. SGK’nın bilgi ve danışma hattı olan Alo 170’yi arayıp rapor ödemenizin durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Rapor parası sorgulama konusunda bağlı olduğunuz(primlerinizin yatırıldığı SGK şubesi) Sosyal Güvenlik Kurumu’nu arayarak da detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede raporunuzla ilgili herhangi bir sıkıntı olması durumunda da haberdar edilirsiniz. Bu sayede rapor ödemenizle ilgili eksiklikleri kısa sürede giderebilirsiniz.

Tüm illerin rapor parası sorgulama telefonları TIKLAYINIZ

Son olarak rapor paranızın yatacağı banka ya da PTT şubeleri üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Eğer ki daha önceden rapor parası banka hesabı tanımlaması yaptırdıysanız banka hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Ya da PTT şubelerine giderek veznelerden sorgulama yapabilirsiniz.

Okudunuz Mu?  Doğum İzni Parası Nereden Alınır?
Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Emzirme Ödeneği(Süt Parası) Alma Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde emzirme ödemesi ve emzirme ödemesi alma şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

rapor parası
rapor parası hesaplama

rapor parası sorgulama

3 Comments

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir