Rapor Parası Sorgulama Ziraat Bankası

Hastalık, iş kazası, analık gibi durumlarda yetkili sağlık kurumları ve sağlık hizmet sunucularından alınan iş göremezlik raporlarına, mevzuatta yer alan şartları sağlayan çalışanlara rapor parası ödenmektedir. SGK tarafından ödenen iş göremezlik parası; bankalar ve PTT aracılığıyla yapılmaktadır. Peki rapor parası sorgulama ziraat bankası, PTT ve banka işlemleri nasıl yapılır?


 

Rapor Parası Sorgulama Ziraat Bankası

Rapor parası sorgulama ziraat bankası, PTT işlemleri sigortalılar tarafından sıkça kullanılmaktadır. SGK iş göremezlik parası almak için yapılan banka hesap tanımlamaları büyük oranda ziraat bankası üzerinden yapılmaktadır. Banka hesap tanımlaması yaptırmayan sigortalıların SGK iş göremezlik parası ödemeleri ise direkt PTT şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. Rapor parasını banka hesabına alan sigortalılar, bankamatik kartları ile istedikleri gün ve saatte banka ATM’lerinden paralarını çekebilmektedir. Rapor parası PTT’ye yatan sigortalılar ise sadece tc kimlik no ile rapor parasını çekebilecekleri için ancak mesai saatleri içinde ve şube içindeki veznelerden bu ödemeyi alabilir.

Rapor parası sorgulama ziraat bankası, PTT ve diğer bankalar için sigortalıların kullanabileceği birkaç yöntem mevcuttur. Aşağıda sıralayacağımız rapor parası sorgulama yöntemlerini kullanarak rapor parası ödeme işlemleriniz başlatıldı mı, ödemeniz bankaya ya da PTT’ye gönderildi mi sorularına cevap bulabilirsiniz.

Okudunuz Mu?  Şanlıurfa Rapor Parası Sorgulama Telefonları

 

Rapor Parası Sorgulama alo 170

SGK danışma hattı olan alo 170 ile birçok sgk işlemine dair bilgi alabileceğiniz gibi ALO 170 rapor parası sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. Bu şekilde iş göremezlik ödemenizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.


 

Rapor Parası Sorgulama e-devlet

E-devlet üzerinde vatandaşlara yönelik sayısız kolaylık yer almaktadır. Bunlardan birisi de rapor parası sorgulama e-devlet hizmetidir. E-devlet şifreniz varsa aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak direkt rapor parası sorgulama ekranına ulaşabilir ve rapor paranızın ödeme durumu hangi aşamada, öğrenebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme

 

Rapor Parası Sorgulama telefon

Rapor parası sorgulama telefon numaraları yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik Müdürlüklerini arayarak iş göremezlik ödemenizin durumunu öğrenebilirsiniz. Hangi ilde çalışıyorsanız ve primleriniz hangi ile bağlı olarak yatırılıyorsa o ildeki SGK telefonlarını arayarak rapor ödeme servislerine bağlanıp ilgili memurlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Rapor parası sorgulama telefon numaralarını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.raporparasisorgulama.com/rapor-parasi-sorgulama/

rapor parası hesaplama
rapor parası sorgulama

Soru/Görüş Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status
Sitede Tüm İçerikler Yasal Koruma Altındadır. İzin alınmadan ve kaynak link gösterilmeden alıntı yapılamaz.