SGK İş Göremezlik Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılmalıdır?

Hastane, aile hekimliği gibi yerlerden istirahat iş göremezlik raporu alan sigortalılara, mevzuatta yer alan rapor parası alma şartlarını taşımaları halinde SGK tarafından iş göremezlik ödeneği adı altında rapor parası ödemesi yapılmaktadır. Bu ödemeyi bilmeyen sigortalı çalışanlar olduğu gibi rapor parası almaya hak kazandığını bilmesine rağmen SGK iş göremezlik rapor parası sorgulama işlemini nasıl yapacağını bilmeyen çok sayıda sigortalı da bulunmaktadır. Peki sgk iş göremezlik parası sorgulamasını nasıl yapabiliriz?

 


SGK İş Göremezlik Rapor Parası Sorgulama

SGK iş göremezlik rapor parası sorgulama yöntemlerinin iyi bilinmesi, rapor parasının en kısa ve kolay şekilde alınması için çok önemlidir. SGK iş göremezlik raporu alan bir sigortalıya iş göremezlik ödemesi yapılabilmesi için, raporların ilgili doktor tarafından doğru şekilde sisteme girilmesi ve işveren tarafından rapor onaylama işlemlerinin eksiksiz yapılması gerekir. Eğer ki bu işlemler eksik kalırsa iş göremezlik ödemesi yapılmaz. Rapor parası sorgulaması yapmayan bir sigortalı da bu nedenle günlerce hatta haftalarca rapor parasının ödemesini beklemek durumunda kalabilir. SGK iş göremezlik rapor parası sorgulama için aşağıdaki yöntemlerden birini veya birkaçını kullanmanız, rapor paranızı daha hızlı ve kolay şekilde almanızı sağlayacaktır.

 

e-devlet sgk iş göremezlik sorgulama

E-devlet şifresi olanlar internet üzerinden e-devlet iş göremezlik sorgulama ekranını kullanabilirler. Sorgulama için TIKLAYIN


 

alo 170 SGK bilgi hattıyla iş göremezlik sorgulama

Alo 170 hattı, SGK ile ilgili iş ve işlemler konusunda bilgi verilmesi maksadıyla kurulmuştur. Alo 170’i arayarak iş göremezlik ödemesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

SGK rapor parası sorgulama telefon numaralarını arayarak iş göremezlik sorgulama

Her ne kadar sgk iş göremezlik ödemesi için birçok sorgulama yöntemi olsa da en detaylı bilgiye bizzat ilgili SGK birimi memurları vasıtasıyla ulaşılabilir. Bunun için de bağlı olduğunuz SGK Müdürlüğünü arayıp iş göremezlik ödemeleri birimine bağlanabilir ve ilgili memurlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bütün illerin SGK Telefonları için TIKLAYIN

Okudunuz Mu?  Niğde Rapor Parası Sorgulama Telefonları
Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan İş Göremezlik Ödeneği Nedir, Kimlere Verilir, Nasıl Hesaplanır, Nereye Yatar, Ne Zaman Yatar? başlıklı makalemizde iş göremezlik ödeneği hakkında bilgiler verilmektedir.

rapor parası hesaplama
rapor parası sorgulama

Soru/Görüş Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status
Sitede Tüm İçerikler Yasal Koruma Altındadır. İzin alınmadan ve kaynak link gösterilmeden alıntı yapılamaz.
jk